Flexibilní formy práce bohužel ale stále nejsou v Česku běžnou součástí pracovního trhu. V důsledku toho přicházejí zaměstnavatelé o kvalifikovanou pracovní sílu a ženy vydělávají podstatně méně, než na co stačí jejich schopnosti. Často také uzavírají nevýhodné pracovní smlouvy, které pro ně mají finanční důsledky v budoucnosti, mimo jiné při výpočtu důchodů.
Především na problematiku ekonomických dopadů mateřství upozorňují i akce, které připravuje k letošnímu Mezinárodnímu dni rovnosti mužů a žen organizace Gender Studies. „Po celý den může široká veřejnost mimo jiné využít služeb naší právničky, která bude bezplatně radit ženám, ale i mužům v pracovně právních otázkách,“ říká Lada Wichterlová z Gender Studies.
Informační stánek s poradnou najdou zájemci a zájemkyně v pátek 19. 6. 2015 od 9.00 do 18.00 v Praze na Karlově náměstí. V tento den vyjde také speciální vydání Novin Gender Studies, které rovněž přinesou informace týkající se slaďování pracovního a soukromého života a ekonomických dopadů mateřství.
Líbil se Vám článek? Přihlaste se k odběru zpravodaje (zdarma).