

Štěpánka Duffková, HR ředitelka, Provident Financial
Chtěli jsme si srovnat, že naše nastavené standardy a procesy jsou srovnatelné s ostatními společnostmi na trhu. To se stalo, potvrdili jsme si, že společnost Provident Financial má procesy a standardy nastavené velmi dobře, mnohdy na vyšší úrovni než konkurence.
Další benefit z tohoto auditu bylo získat názory od našich zaměstnanců a taky se seznámit s očekáváními, která naši zaměstnanci od nás jako zaměstnavatele mají.
Nejcennější přínos pro nás byly oblasti a doporučení, které z auditu vzešly. To pro nás bylo velmi cenné, jelikož nezávislý pohled nám pomohl se podívat na věci z jiného úhlu. Některá doporučení jsme aplikovali hned, na jiných pracujeme, nebo o nich uvažujeme.

Petra Janíčková, Executive Director, Britská obchodní komora v České republice
Představenstvo Britské obchodní komory je složeno z vysoce postavených manažerů zastupujících převážně mezinárodní firmy na českém trhu. Díky auditu jsme zjistili, že názory na otázku rovných příležitostí jsou velice heterogenní a to zejména kvůli národnosti a věkové rozdílnosti v představenstvu. Věříme, že díky auditu se budeme schopni posunout blíže k našim členům a zákazníkům a využijeme tak potenciálu v rozdílném vnímání této otázky. Naše firma se touto otázkou vždy zabývala a troufáme si tvrdit, že nejen o rozvoji rovných příležitostí hovoříme, ale tak i činíme a jdeme tak trhu příkladem.

Vera M. Budway-Štrobach, manažerka programu Diversitas, Česká spořitelna
Účast v auditu byla důležitým vyhodnocením pro náš nový program pro rovné příležitosti (Diversitas), který v době auditu slavil první rok působení, a potvrdila, že jsme na správně cestě. Audit identifikoval řadu dobrých praxí v České spořitelně a hodně oceňoval aktivity jako program ČÁP – program na podporu rodičů a integraci rodičů zpět do zaměstnání. Zahrnutí podpory diverzity mezi výkonnostní kriteria manažerů a manažerek bylo považované za krok správným směrem a velice efektivní způsob, jak dosáhnout rovných příležitostí.
Audit poskytnul sadu cenných doporučení jak dále pokračovat. V oblasti slaďování práce a osobního života bylo doporučeno rozšířit vnímaní konceptu slaďování a otevřít flexibilní formy práce všem zaměstnancům a zviditelnit rodičovskou roli mužů. Na základě toho, jsme nedávno zavedli nový benefit – týdenní volno pro nové otce.
Dalším klíčovým doporučením byla komunikace cílená na odbourání stereotypu, že rovné příležitosti jsou o kvótách a procentech nebo pouze „ženská otázka“ a komunikovat diverzitu v celé její šíři (věk, národnost, rasa, zdravotní stav, atd.). Na základě tohoto doporučení jsme uspořádali cílené workshopy pro pobočkovou síť, které byly velmi pozitivně přijaty zaměstnanci.